top of page
S přispěním programu Evropské unie LIFE - LIFE14 ENV/GR/000611

Český ministr dopravy Dan Ťok podpořil projekt „Do práce na kole“

Ministr dopravy Dan Ťok vyrazil do práce na kole 3. května ráno, cestu od železničního mostu podél Vltavy na Ministerstvo dopravy ujel zhruba za půl hodiny. “Je to velmi užitečná akce. Cestu na kole jsem si užil, ale cyklistům by určitě pomohla lepší městská infrastruktura,” řekl ministr dopravy Ťok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Do práce na kole“ je celostátní soutěží, jejíž šestý ročník proběhne v květnu 2016 ve více než pětadvaceti městech po celé České republice. Záměrem projektu je motivovat co nejvíce lidí, aby se naučili používat jízdní kolo (nebo i běh či chůzi) jako pravidelný dopravní prostředek po městě. Když více lidí přesedlá z aut na kola a další bezmotorové prostředky, zlepší si tak nejen kondici, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale společně tak přispějí k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějším, bezpečnější a zdravějším městům, kde žijí a pracují.


Zdroj: Tisková zpráva Ministerstva dopravy České republiky

 

 

 

Projekt GYM [LIFE14 ENV/GR/000611] je spolufinancován prostřednictvím programu LIFE, finančního nástroje Evropské unie zaměřeného na životní prostředí.

Veškerou odpovědnost za obsah těchto stránek nesou výhradně jeho autoři. Tento obsah nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské unie. Výkonná agentura pro malé a střední podniky (EASME) ani Evropská komise nejsou odpovědné za užití informací zde uveřejněných.

 

Začátek projektu: 15.září 2015. Doba trvání projektu: 35 měsíců

bottom of page