top of page
S přispěním programu Evropské unie LIFE - LIFE14 ENV/GR/000611

Temná strana telematiky: Užitečný nástroj nebo nový Velký Bratr na silnicích?

Telematika jako jedna z inovativních technologií pomáhá dopravnímu odvětví. Hlavní pilířem projektu GYM je využití telematiky při představení inovativní a udržitelné platformy, která napomůže redukci uhlíkové stopy.

 

Využití telematiky nabízí uživatelům benefity, společnosti mohou například efektivně řídit svou flotilu. Firmy mají možnost sledovat chovaní řidičů a monitorovat pohyb svých vozidel. Nové technologie nabízejí měření spotřeby energií a využitím algoritmů nalezení nejúspornější cesty. Analýza dat a měření spotřeby energií umožňují vývoj nových optimalizovaných stylů řízení, které ušetří peníze i emise CO2. Na druhé straně mohou telematické systémy sloužit jako „Velký Bratr“, řidiči se často cítí jako pronásledovaní, ví, že každý jejich pohyb je monitorován přes GPS. ​

 

Zdroj: Director of Finance

Projekt GYM [LIFE14 ENV/GR/000611] je spolufinancován prostřednictvím programu LIFE, finančního nástroje Evropské unie zaměřeného na životní prostředí.

Veškerou odpovědnost za obsah těchto stránek nesou výhradně jeho autoři. Tento obsah nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské unie. Výkonná agentura pro malé a střední podniky (EASME) ani Evropská komise nejsou odpovědné za užití informací zde uveřejněných.

 

Začátek projektu: 15.září 2015. Doba trvání projektu: 35 měsíců

bottom of page