top of page
S přispěním programu Evropské unie LIFE - LIFE14 ENV/GR/000611

Češi a Slováci chtějí vyzkoušet autonomní vozidla

Zástupci českého a slovenského státu, mobilních operátorů, automobilového průmyslu a akademické sféry by měli vypracovat společný projekt na testování autonomních vozidel a dalších moderních technologií na dálnici D2 mezi Brnem a Bratislavou. Takový závěr byl přijat během společného setkání ministra dopravy ČR Dana Ťoka a místopředsedy vlády pro investice a informatiku Petera Pellegriniho.

 

"Česká a Slovenská republika patří mezi významné výrobce automobilů. Pokud jejich produkci sečteme, je srovnatelná s velkými evropskými zeměmi. Proto bychom měli spolupracovat na rozvoji inteligentní dopravní infrastruktury a testovat autonomní vozidla. Dohodli jsme se, že bychom připravili přeshraniční projekt, který by mohl umožnit vyzkoušet chytrou dálnici v provozu ", uvedl ministr dopravy Dan Ťok.

 

Místopředseda vlády SR očekává, že se projektu zúčastní i mobilní operátoři a výrobci automobilů. "Chtěli bychom udělat přeshraniční projekt na dálnici D2 mezi Bratislavou a Brnem, otestovat dostupná zařízení a ve spolupráci s mobilními operátory zkoumat například problematické přechody z jedné sítě do druhé ", dodal Pellegrini.

 

Zástupci Ministerstva dopravy ČR spolu se slovenskými protějšky vytvoří společný řešitelský projekt, který mimo jiné bude řešit problematiku financování projektu a načasování jeho realizace.

 

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR 

bottom of page