top of page
S přispěním programu Evropské unie LIFE - LIFE14 ENV/GR/000611

European Transport Innovation Challenge 2017

Evropská unie se zavázala ke snížení emise CO2, a to nejméně o 40% do roku 2030 a o 80% do roku 2050. Jelikož doprava se na současných emisích CO2 podílí celou jednu čtvrtinu, je třeba radikálně změnit způsob, jakým jsou lidé a zboží přepravováni.

 

Evropská komise vyhlásila European Transport Innovation Challenge 2017, novou soutěž mladých dopravních inovátorů, kteří přijdou s kreativním řešením přispívajícím ke snížení emisí CO2 v dopravě. Tato výzva pomůže posunout Evropskou unii na cestě k dekarbonizaci a udržitelnému růstu.

 

Řešení může být výsledkem vědeckého výzkumu, může být v jakémkoliv druhu dopravy či odvětví s dopravou souvisejícím (např. zdravotnictví, maloobchodu nebo potravinářství). Klíčovým slovem je inovace.

 

Výhrou bude kompletní zajištění cesty pro 12 mladých inovátorů ve věku 18-35 na červnový kongres ITS do Štrasburku ve Francii.

 

Uzávěrka přihlášek je o půlnoci dne 2.5.2017.

Pro více informací navštivte.

Projekt GYM [LIFE14 ENV/GR/000611] je spolufinancován prostřednictvím programu LIFE, finančního nástroje Evropské unie zaměřeného na životní prostředí.

Veškerou odpovědnost za obsah těchto stránek nesou výhradně jeho autoři. Tento obsah nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské unie. Výkonná agentura pro malé a střední podniky (EASME) ani Evropská komise nejsou odpovědné za užití informací zde uveřejněných.

 

Začátek projektu: 15.září 2015. Doba trvání projektu: 35 měsíců

bottom of page