top of page
S přispěním programu Evropské unie LIFE - LIFE14 ENV/GR/000611

Čistší doprava v Evropě

Jak ukazuje studie provedená organizací Transport & Environment, Evropa do konce roku 2016 očekává na svých silnicích více než půl milionu elektrických vozidel. Včetně Norska (a dalších členů ze zemí mimo EU) je tedy Evropa druhým největším světovým trhem pro automobily na čistě elektrický pohon.

Podle Julie Hildermeier z organizace Transport & Environment je revoluce elektromobility v plném proudu a Evropa má dobrou pozici v ní zaujmout vedoucí postavení. Pokud Evropa chce plně uchopit tuto šanci, potřebuje ambiciózní společné limity CO2, konkrétní cíle v oblasti prodeje elektrovozidel, rozšiřování dobíjecích stanic, zákaz dieselových vozidel v centrech měst i daňové úlevy na nákup bateriových elektromobilů.

Pro více informací navštivte.

Projekt GYM [LIFE14 ENV/GR/000611] je spolufinancován prostřednictvím programu LIFE, finančního nástroje Evropské unie zaměřeného na životní prostředí.

Veškerou odpovědnost za obsah těchto stránek nesou výhradně jeho autoři. Tento obsah nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské unie. Výkonná agentura pro malé a střední podniky (EASME) ani Evropská komise nejsou odpovědné za užití informací zde uveřejněných.

 

Začátek projektu: 15.září 2015. Doba trvání projektu: 35 měsíců

bottom of page