top of page
S přispěním programu Evropské unie LIFE - LIFE14 ENV/GR/000611

Čistejšie doprava v Európe

Ako ukazuje štúdia vykonaná organizácií Transport & Environment, Európa do konca roka 2016 očakáva na svojich cestách viac ako pol milióna elektrických vozidiel. Vrátane Nórska (a ďalších členov z krajín mimo EÚ) je teda Európa druhým najväčším svetovým trhom pre automobily na čisto elektrický pohon.

 

Podľa Julie Hildermeier z organizácie Transport & Environment je revolúcia elektromobility v plnom prúde a Európa má dobrú pozíciu v nej zaujať vedúce postavenie. Ak Európa chce plne uchopiť túto šancu, potrebuje ambicióznu spoločné limity CO2, konkrétne ciele v oblasti predaja elektrovozidel, rozširovanie dobíjacích staníc, zákaz dieselových vozidiel v centrách miest i daňové úľavy na nákup batériových elektromobilov.

Pre viac informácií navštívte.

Projekt GYM [LIFE14 ENV / GR / 000611] je spolufinancovaný prostredníctvom programu LIFE, finančného nástroja Európskej únie zameraného na životné prostredie.

 

Všetku zodpovednosť za obsah týchto stránok nesú výhradne jeho autori. Tento obsah nemusí vyjadrovať názor Európskej únie. Výkonná agentúra pre malé a stredné podniky (EASME) ani Európska komisia nie sú zodpovedné za použitie informácií tu uverejnených.

 

 

Začiatok projektu: 15.září 2015. Trvanie projektu: 42 mesiacov

bottom of page